„Szkoła Orłów” w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

6 nauczycieli akademickich oraz 15 studentów naszej Uczelni otrzyma dofinansowanie w zakresie przygotowania i realizacji kształcenia z wykorzystaniem tutoringu w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „Szkoła Orłów”.

Celem projektu „Szkoła orłów”, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, jest wsparcie w tworzeniu ścieżki kształcenia dla wybitnie uzdolnionych studentów, laureatów olimpiad przedmiotowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także najlepszych studentów na podstawie wyników uzyskanych na pierwszym roku studiów, poprzez realizację wysokiej jakości kształcenia akademickiego opartego na systemie tutoringu.

Wymogi wobec studentów objętych wsparciem będą wzrastały wraz z kolejnymi latami kształcenia. Po pierwszym roku studiów postępy będą oceniane na podstawie średniej ocen. Po drugim roku wymagane jest rozpoczęcie projektu badawczo-dydaktycznego pod opieką tutora, a po trzecim roku studiów przygotowanie publikacji mającej walor naukowy.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w projekcie nauczycieli akademickich oraz studentów będą dostępne na przełomie lutego i marca br., po podpisaniu przez WUM umowy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Grafika: źródło MNiSW