Komunikat w sprawie II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK UCK WUM

W związku z dyskusją toczącą się nadal wokół tematów związanych z sytuacją anestezjologii w Szpitalu przy ul. Banacha, władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby II Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii kontynuowała leczenie pacjentów i kształcenie studentów na najwyższym poziomie.

Na sytuację w II Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK UCK WUM trzeba patrzeć wielowymiarowo, także w kontekście jej wieloletniej historii oraz ulokowania w największym szpitalu akademickim w Polsce. Faktem jest, że niektóre z tych nawarstwiających się od dawna problemów ujawniły się w momencie objęcia funkcji kierownika Kliniki przez dr. hab. Pawła Andruszkiewicza, jednakże z całą pewnością nie można ich wiązać jednoznacznie i bezpośrednio z jego osobą – doświadczonego i cenionego anestezjologa i dydaktyka.

Od 1 stycznia 2020 r. obowiązki kierownika II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM pełni dr n. med. Piotr Nowakowski, który w porozumieniu z władzami Uczelni i dyrekcją Szpitala systematycznie rozwiązuje złożoną sytuację Kliniki.

Mirosław Wielgoś