Reprezentanci naszej Uczelni uczestnikami inauguracji kampani w Ministerstwie Zdrowia

5 lutego br., w Sali Kolumnowej Ministerstwa Zdrowia uroczyście zainaugurowano kampanię Nursing Now Polska oraz obchody Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Władz Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego oraz innych organizacji zrzeszających pielęgniarki i położne, a także studentów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo z ośrodków akademickich z całej Polski, w tym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uroczystość otworzyła dr Greta Kanownik – Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia. Głos zabrał również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia – Józefa Szczurek-Żelazko.

Głównym motywem uroczystości była prezentacja marzeń studentów na temat pielęgniarstwa i funkcjonowania zawodu w przyszłości, w trakcie której Warszawski Uniwersytet Medyczny reprezentowała duża grupa studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków położnictwo i pielęgniarstwo.

W ramach spotkania wyświetlono film prezentujący przełomowe wydarzenia w pielęgniarstwie w latach 2019-2020 r., następnie odbył się wykład inauguracyjny Prezesa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego - dr Grażyny Wójcik pt. „Czy współczesny świat potrzebuje Florencji Nightingale”.

Przy okazji inauguracji kampanii Studentki i Studenci pielęgniarstwa i położnictwa z całej Polski uczestniczyli w specjalnie zorganizowanym spotkaniu, w trakcie którego zwiedzili Dziecięcy Szpital Kliniczny UCK WUM, Muzeum Historii Pielęgniarstwa oraz wzięli udział wykładzie eksperckim prof. Marcina Grabowskiego z I Katedra i Klinika Kardiologii WUM (UCK).

Film z inauguracji Kampanii

Fot. Archiwa własne pracowników i studentów WUM, Dział Fotomedyczny WUM, Ministerstwo Zdrowia
©2020 Warszawski Uniwersytet Medyczny. Wszelkie prawa zastrzeżone.