Szkolenie dla nowo zatrudnionych nauczycieli akademickich WUM

24 lutego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym WUM odbyła się kolejna edycja szkolenia dla nowozatrudnionych nauczycieli akademickich naszej uczelni, którą przeprowadzili doświadczeni praktycy zajmujący się najnowocześniejszymi metodami dydaktycznymi. Celem kursu jest przygotowanie nowych pracowników WUM do pracy ze studentami za pomocą obecnie najefektywniejszych metod nauczania.

Dr hab. Piotr Dziechciarz z Kliniki Pediatrii UCK WUM, dr Magdalena Mierzewska-Schmidt z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej UCK WUM oraz dr hab. Mariusz Panczyk z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WUM przybliżyli uczestnikom Case-Based Learning oraz kwestie związane z kształtowaniem postaw, relacjami ze studentem i metodami oceniania. Uczestnicy mieli szansę przećwiczyć nowo nabyte umiejętności oraz przedyskutować z ekspertami własne postępy.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu WUM AID przez Biuro Jakości i Innowacyjności Kształcenia.