W ramach, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, konkursu POLNOR 2019 na polsko-norweskie projekty badawcze - dwa przedsięwzięcia, przygotowane przez zespoły naszych naukowców, zostały rekomendowane do dofinansowania i znalazły się na czołowych miejscach listy rankingowej.
Wsparcie finansowe uzyskał:
- Projekt pn. „Development of alternative CAR constructs targeted against refractory B-cell malignancies ALTERCAR”. WUM będący liderem przedsięwzięcia będzie go realizować w partnerstwie z Oslo University Hospital oraz Pure Biologics S.A. Zespołem pokieruje dr hab. Magdalena Winiarska z Zakładu Immunologii Wydziału Lekarskiego. Wartość projektu 6 572 725,00 zł.
- Projekt pn. „Theranostic Exosomes in Personalized Cancer Nanomedicine TEPCAN”. WUM jako lider projektu będzie go realizować w konsorcjum z Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej, Uniwersytetem Warszawskim, University of Bergen, Norwegian Institute for Air Research oraz NorGenoTech AS. Na czele zespołu stanie prof. dr hab. Ireneusz Grudziński z Katedry Toksykologii Stosowanej Wydziału Farmaceutycznego. Wartość projektu to 6 475 770,11 zł
POLNOR 2019 to konkurs finansowany w ramach III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) na lata 2014-2021 z programu „Badania stosowane”. Jego operatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Obszary tematyczne, które objął konkurs to: zdrowie i opieka społeczna; przemysł i technologie informacyjne; energia, transport i klimat; żywność i zasoby naturalne; rozwój społeczny i gospodarczy oraz pojazdy bezzałogowe.
W konkursie do dofinansowania rekomendowano 38 spośród 74 zgłoszonych projektów, na łączną kwotę 49 745 454 euro.
Lista rankingowa wniosków z obszaru zdrowie i opieka społeczna_plik pdf
Fot. NCBiR, www.ncbr.gov.pl