Fundacja Ronalda McDonalda na rzecz personelu medycznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w walce z koronawirusem

Fundacja Ronalda McDonalda, organizacja pożytku publicznego, która od wielu lat aktywnie współpracująca z naszą Uczelnią, w dniu dzisiejszym przekazała przedstawicielom Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM 35 koszy, 80 szafek do przechowywania środków ochrony osobistej oraz 8 regałów. Sponsorem darów była firma IKEA. Fundacja ofiarowała Szpitalowi także kolejnych 1700 masek ochronnych, z których 1388 sztuki to dar od pracowników hapipożyczki i IPF Dogital.

To już kolejne wsparcie potrzebne do walki z pandemią, którego w ostatnim czasie udzielają Szpitalowi im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego UCK WUM sama Fundacja oraz Darczyńcy z nią współpracujący.

W marcu, dzięki spontanicznemu wsparciu Licencjobiorców McDonald’s, do Szpitala trafiła pierwsza partia 8 000 maseczek ochronnych.

W kwietniu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podarowała 20 podajników na płyny do dezynfekcji i przyłbice, które powstają dzięki AdRepublic – Creative Designes & Instore Solutions. Gmina Izabelin przekazała Szpitalowi kilkaset masek ochronnych FFP2. Fundacja i przyjaciele przygotowali także specjalne zestawy dla małych pacjentów z DSK UCK WUM, w których dzieci i rodzice znaleźli książki ufundowane przez Fundację Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Mamania, a także kolorowanki, notesy, kredki od hapipożyczki – Ty zdecydujesz i IPF Digital i Ich Partnerów, kosmetyki od Dr Irena Eris oraz dodatki plastyczne od IKEA.

Więcej o działaniach Fundacji można znaleźć na stronie organizacji: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/dom-ronalda-mcdonalda-w-warszawie

Fot. Michał Teperek, Dział Fotomedyczny WUM (1,2,3,4); Fundacja Ronalda McDonalda