Fundacja Rozwoju WUM przekazała szpitalom klinicznym środki ochrony indywidualnej potrzebne do walki z koronawirusem

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podjęła się realizacji projektu „Doposażenie szpitali klinicznych WUM w środki ochrony indywidualnej w dobie koronawirusa”. Dzięki Fundacji pracownicy ochrony zdrowia zatrudnieni w szpitalach uniwersyteckich mają więcej ochronnych kombinezonów, masek, przyłbic oraz rękawiczek niezbędnych do walki z koronawirusem.

Do projektu Fundacji dołączyli jako sponsorzy:

• Wojciech Ciurzyński – Prezes Zarządu Multibud Management Sp. z o.o.
  • Jerzy Frenkiel – Decoma Invest Sp. z o.o.

Na realizację przedsięwzięcia przeznaczono ponad 60 tys. zł.

Fundacja pozyskała wiarygodnych i przyjaznych partnerów, których jednocześnie rekomenduje jako dostawców sprzętu i materiałów medycznych, posiadających certyfikaty Unii Europejskiej.
Są to:

• MPROJEKT Michał Łączny – w zakresie kombinezonów, rękawiczek, przyłbic;
  • MCMedical  Marcin Cieślak – w zakresie maseczek.

W ramach darowizny doposażono:

• Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM, przekazując kombinezony jednorazowe (500 szt.) i maski FFP2 (500 szt.);
  • Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, przekazując rękawiczki winylowe (5000 szt.), przyłbice (30 szt.) i maski (200 szt.);
  • Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny, przekazując przyłbice (50 szt.) i maski (800 szt.);
  • Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, przekazując maski (1000 szt).

Małgorzata Kozłowska – Prezes Fundacji Rozwoju WUM dziękuje wszystkim zarządzającym szpitalami klinicznymi, sponsorom i darczyńcom za wsparcie i pomoc.

„Jesteście Państwo dowodem istnienia ludzi dobrej woli i wielkiego serca! Wasza pomoc jest nieoceniona! Dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie! Razem jesteśmy w stanie zrobić dużo więcej!” – mówi Małgorzata Kozłowska.