Cykl „Poznaj Pielęgniarki i Położne Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM"

1 maja br. Wydział Nauk o Zdrowiu WUM rozpoczął wyjątkowy cykl pod nazwą „Poznaj Pielęgniarki i Położne Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM”, w ramach którego do 28 maja publikowane były sylwetki pielęgniarek/pielęgniarzy i położnych, którzy pracują lub studiują w Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM. Łącznie pojawiło się 21 sylwetek przedstawicieli wspomnianych zawodów.

Reprezentanci pielęgniarstwa i położnictwa wskazali elementy i cechy charakterystyczne dla tych profesji; opowiedzieli o tym, co najbardziej cenią w swojej pracy oraz dlaczego polecają wspomniane zawody medyczne młodym osobom w Polsce; zdradzili również osobiste pasje i zainteresowania.

Z wypowiedzi, zaprezentowanych w ramach sylwetek, wynika, że dla wielu osób zawody pielęgniarki i położnej stanowią powołanie, misję i pasję. To profesje nakierowane na pomoc innym, kontakt z drugim człowiekiem; zawody trudne, stawiające wyzwania, wymagające specjalistycznej wiedzy i odwagi, ale też ciekawe i inspirujące, w których nie ma miejsca na rutynę i nudę, bo każdy dzień w pracy jest inny, zaskakujący. Pielęgniarki/pielęgniarze, położne/położni to specjaliści cieszący się zaufaniem społecznym i poszukiwani na rynkach pracy.

Wielokrotnie w swoich wypowiedziach personel medyczny podkreślał, że pielęgniarstwo i położnictwo stwarzają ogromne możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Profesje pielęgniarki i położnej dają satysfakcję i są powodem do dumy.

Z opublikowanych wypowiedzi personelu medycznego wyłania się obraz wspaniałych, odważnych ludzi, pełniących piękne i bardzo potrzebne zawody - pielęgniarki i położnej.

Cykl został zainicjowany przez Panią Dziekan Wydział Nauk o Zdrowiu WUM – dr hab. Joannę Gotlib z okazji trwającego Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej oraz obchodzonych w maju świąt: Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek oraz Międzynarodowego Dnia Położnej