Ekskluzywne spotkanie z Laureatem Nagrody Nobla Aaronem Ciechanoverem

Webinarium: Wywiad oraz Q&A
Na temat: „Czy przechodzimy przez kryzys wiedzy? Rola nauki w społeczeństwie.”
Data:17 czerwca 2020
Godz.: 9.00–10.15
Organizator: Nobel Media, AstraZeneca, Uniwersytet Jagielloński, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski

Prof. Aaron Ciechanover to wybitny biolog i ceniony na całym świecie specjalista w zakresie biochemii oraz chemii komórki. W 2004 roku, wraz z prof. prof. Avramem Hershko i Irwinem Rose’em, otrzymał Nagrodę Nobla za odkrycie „cyklicznego mechanizmu degradacji białek w organizmach wyższych z udziałem ubikwityny”.

Wydarzenie to jest częścią  Nobel Prize Inspiration Initiative, globalnego programu stworzonego, by wspierać laureatów Nagrody Nobla w dzieleniu się inspirującymi historiami i spostrzeżeniami.

Podczas dyskusji Noblista Aaron Ciechanover przedstawi rolę nauki oraz naukowców w odpowiedzi społeczeństwa na współczesne wyzwania. Wskaże jak nauka i naukowcy mogą wspomagać jednostki oraz całe społeczeństwo w wyznaczaniu właściwych ścieżek, w dobie przytłaczających ilości informacji i dezinformacji. Jak również omówi rolę, jaką nauka i ludzie zajmujący się nią odgrywają w tworzeniu wiedzy, dzieleniu się nią i pojmowaniu jej.

Za organizację wydarzenia w ramach WUM odpowiada Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą: mgr Lidia Przepióra-Dziewulska

Prosimy o rejestrację na stronie: https://bit.ly/2XOtDbv
Z uwagi na limit miejsc, prosimy o jak najszybszą rejestrację.

"Zaproszenie do udziału w webinarium Aaronem Ciechanoverem"