Wydarzenie online „Studia 2020” z udziałem przedstawicieli WUM

Zainteresowanych kształceniem na naszej Uczelni zapraszamy do udziału w spotkaniach online, odbywających się w ramach przedsięwzięcia „Studia 2020” przygotowanego przez Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. Celem inicjatywy jest pomoc tegorocznym maturzystom w wyborze drogi kształcenia.

W dniach 22-26 czerwca br., po zarejestrowaniu się na specjalnej platformie, będzie można uczestniczyć w spotkaniach z udziałem studentów, absolwentów i wykładowców reprezentujących różne uczelnie oraz ekspertów rynku pracy.

Prezentację wybranych kierunków medycznych zaplanowano na środę - 24 czerwca. Tego dnia w ramach tzw. Kierunkowskazu Kariery odbędą się debaty z udziałem naszych reprezentantów. W spotkaniu poświęconemu medycynie będzie uczestniczył Piotr Nawrot - student IV roku kierunku lekarskiego, zaś w debacie dotyczącej położnictwa i pielęgniarstwa weźmie udział Zuzanna Zawadzka - absolwentka kierunku położnictwo. Zapraszamy także do śledzenia 5-minutowych sesji „w pigułce”, w trakcie których nasi studenci zarekomendują wybrany kierunek, opowiedzą o specyfice kształcenia oraz perspektywach pracy. Warszawski Uniwersytet Medyczny będą reprezentować: Weronika Szczepańska - studentka V roku analityki medycznej oraz Hanna Dąbrowska z IV roku farmacji.

Harmonogram spotkań 24.06

• 14:05-14:25 – Debata z udziałem Piotra Nawrota
  • 15:20-15:40 – Debata z udziałem Zuzanny Zawadzkiej
  • 16:10-17:00 – prezentacje wybranych kierunków z udziałem Weroniki Szczepańskiej i Hanny Dąbrowskiej

Zachęcamy także do wirtualnego odwiedzenia stoiska Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym będzie można uzyskać najważniejsze informacje o Uczelni i jej ofercie edukacyjnej. Stoisko będzie dostępne już od 22 czerwca.

Szczegóły o wydarzeniu Studia 2020 oraz rejestracja na stronie https://studia.gov.pl/studia2020/

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM