Podczas symbolicznego przekazania sprzętu medycznego Rektor prof. Zbigniew Gaciong mówił: „Każde wsparcie, zwłaszcza w potrzebny sprzęt medyczny jest niezwykle cenne. Dar Fundacji pozwoli nam lepiej przygotować się na potencjalną nową falę epidemii stąd w imieniu społeczności akademickiej WUM chciałbym za niego gorąco podziękować. Nieustannie staramy się, aby personel i pacjenci czuli się bezpiecznie i dlatego robimy wszystko, aby nasze placówki medyczne funkcjonowały jak najlepiej, a dzięki Państwa dobroczynności i wrażliwości społecznej będzie nam łatwiej o to zadbać”.
„Najbliższe miesiące będą decydujące w kontekście walki z epidemią” - podkreślał podczas wręczania zakupionych dla szpitali środków, prezes Citi Handlowy - Sławomir S. Sikora. „Wzrost zachorowań, zapowiadane kolejne restrykcje świadczą o tym, że czeka nas wszystkich trudny czas. Dlatego tak istotna jest pomoc tym, którzy staną na pierwszej linii frontu tego nierównego starcia o nasze zdrowie bezpieczeństwo. Myślę tutaj o pracownikach służby zdrowia. Już w marcu Citi w Polsce uruchomił akcję #CisiBohaterowie, w ramach której, w czasie najbardziej surowych restrykcji, 335 ratownikom z dostarczono 8300 posiłków. Dzisiaj pod szyldem #CisiBohaterowie zbierane są środki na profesjonalne rozwiązania medyczne wspierające w rozpoznaniu COVID 19 (m.in. video laryngoskopy)”.
Dyrektor UCK WUM dr Robert T. Krawczyk dziękując za otrzymaną pomoc zaznaczył: „Bardzo cieszymy się ze wszystkich darów, zwłaszcza tych przekazanych szpitalowi po dłuższej przerwie. Każde wsparcie jest dla nas bezcenne, zwłaszcza w obliczu zapowiadanej drugiej fali zachorowań na COVID-19.
W trudnym czasie pandemii przekazywane nam dary zabezpieczą nas i pomogą każdego dnia nieść pomoc naszym pacjentom”. Prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej - dr Wojciech Wilk podkreślał wagę współpracy organizacji pozarządowej (NGO) z sektorem prywatnym. „Dzięki współpracy z Fundacją Citi polskie szpitale otrzymają wsparcie o wartości około 300 tysięcy złotych, w tym tak potrzebne respiratory. Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę przy tym projekcie. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu i nadal będziemy mogli pomagać najbardziej potrzebującym regionom na świecie”.
W wyborze sprzętu i szpitali pomagali członkowie Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM, którzy od początku pandemii mierzą się z wirusem, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.
Poza CSK UCK WUM wyposażenie niezbędne do walki z COVID-19 otrzyma również Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.
Szczegóły w relacji wideo
Biuro Prasowe WUM
Fot. Michał Teperek, Dział Fotomedyczny