Popularyzator Nauki 2020 - nowa edycja konkursu

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest już po raz 16. przez portal Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem konkursu jest uhonorowanie osób, zespołów i podmiotów instytucjonalnych, które popularyzują naukę wśród Polaków.

Zgłoszenia można nadsyłać do 26 października 2020.

Działalność kandydatów oceni Kapituła złożona z popularyzatorów nauki, przedstawicieli środowiska naukowego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwisu Nauka w Polsce.

Oprócz wręczenia Nagrody Głównej - najbardziej prestiżowego w konkursie wyróżnienia dla osoby, zespołu albo instytucji, promujących naukę wyjątkowo twórczo i skutecznie, nagrody będą również przyznawane w kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media.