mLegitymacja dla studentów WUM

Przypominamy, że dzięki porozumieniu zawartemu w 2020 roku pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym a ówczesnym Ministerstwem Cyfryzacji, nasi studenci mogą korzystać z mLegitymacji stanowiącej jedną z usług aplikacji mobilnej mObywatel.

mLegitymacja działa tak jak tradycyjny dokument, zawiera także identyczne dane. Elektroniczna wersja legitymacji jest dodatkowym dokumentem, który funkcjonuje równolegle z tradycyjną legitymacją, zachowującą swoją ważność.
Pokazując legitymację na ekranie telefonu, student może potwierdzić uprawnienia do należnych ulg i zwolnień. Osoba sprawdzająca tożsamość, korzystająca z aplikacji mWeryfikator, może potwierdzić imię i nazwisko studenta, zobaczyć jego zdjęcie oraz sprawdzić ważność legitymacji.

Mobilna wersja legitymacji jest tworzona tylko na indywidualną prośbę studenta.
Aby utworzyć mLegitymację, student powinien skontaktować się z odpowiednim dziekanatem, którego pracownik  za okazaniem tradycyjnej legitymacji wygeneruje i przekaże specjalny kod dostępu QR. Na jego podstawie będzie można aktywować dokument poprzez bezpłatną aplikację mObywatel (https://www.gov.pl/web/mobywatel/pobierz-aplikacje1)

Poszczególne kroki, które musi wykonać student, aby założyć  mLegitymację lub przedłużyć jej ważność opisane są w instrukcji Ministerstwa Cyfryzacji - plik pdf_1 MB

Uwaga! Dokument należy pobrać w ciągu 30 dni od uzyskania kodu QR.

Poniżej  zamieszczona jest lista pracowników dziekanatów, którzy przyjmują zgłoszenia studentów i wydają kod QR.

Wydział Lekarski:
Elżbieta Rogaczyk, e-mail: elzbieta.rogaczyk@wum.edu.pl, tel. 22 57-20-609
Justyna Szczepaniuk - English Division, e-mail justyna.szczepaniuk@wum.edu.pl, tel. 22 57-20-617

Wydział Nauk o Zdrowiu:
Magdalena Makowska, e-mail: magdalena.makowska@wum.du.pl, tel. 22 57-20-523
Elżbieta Chełstowska, e-mail: elzbieta.chelstowska@wum.edu.pl, tel. 22 57-20-564

Wydział Farmaceutyczny:
Joanna Sypuła, e-mail: joanna.sypula@wum.edu.pl., tel.  22  57-20-790