Zaproszenie na warsztat dla organizacji pacjentów

Data wydarzenia
Formuła online. Platforma ZOOM.

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na warsztat dla organizacji pacjentów, który odbędzie się 21 kwietnia [środa] w godz. 10:00-13:15 na platformie ZOOM.

Aby dołączyć do wydarzenia, prosimy o kliknięcie w link

Spotkanie poświęcone będzie praktycznemu wymiarowi dokumentów opracowanych w ramach Projektu Pacjenci.PRO. Mamy nadzieję, że zarówno Raport „Rola organizacji pacjentów w systemach opieki zdrowotnej w Polsce i na świecie” jak i Dokument „Kierunki zmian dotyczące partycypacji organizacji pacjentów w tworzeniu polityki zdrowotnej w Polsce”, są dla Państwa przydatnym narzędziem, stanowiącym zbiór rozwiązań służących pacjentom w całej Polsce i czerpią Państwo ze zgromadzonych w dokumentach wiedzy i doświadczeń.

Organizatorzy chcą, by warsztat był kontynuacją dyskusji nt.  roli organizacji pacjentów w kreowaniu systemu ochrony zdrowia w Polsce, która narodziła się podczas premiery dokumentów. W gronie organizacji pacjentów, Partnerów Projektu PACJENCI.PRO, przedstawicieli biura Rzecznika Praw Pacjenta, oraz prawników z kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński poruszone będą m.in. następujące tematy:

• W jaki sposób instytucje publiczne, w tym Rzecznik Praw Pacjenta prowadzą dialog z organizacjami pacjentów?
  • Czy gotowość organizacji pacjentów do budowania przyjaznego obywatelom państwa idzie w parze z umocowaniem ich roli na gruncie polskiej i europejskiej legislacji?
  • Jakie są podstawy prawne udziału obywateli w konsultacjach społecznych?

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie!

W załączeniu Agenda spotkania.

Organizator
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu PACJENCI.PRO, realizowanego we współpracy partnerskiej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA,  pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Pacjenta.
Patronat Rzecznika Praw Pacjenta.