Organizatorem sympozjum było Studenckie Koło Naukowe „Pressor” działające przy Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii CSK UCK WUM.
Witając uczestników konferencji, dr Bartosz Symonides – opiekun SKN „Pressor” przypomniał, że spotkanie jest inicjatywą studencką, mającą na celu stworzenie forum służącego do zaprezentowania ciekawych i nietypowych przypadków klinicznych z zakresu chorób wewnętrznych i specjalizacji pokrewnych. Spotkanie prowadzili: Katarzyna Spychalska - Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji (także Przewodnicząca SKN Pressor) oraz Mateusz Obal - Wiceprzewodniczący SKN Pressor.
Uroczystego otwarcia konferencji dokonał rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong. Rektor zwrócił uwagę, że w centrum zainteresowania prezentacji składających się na program tegorocznego sympozjum jest pacjent, który dla każdego lekarza-praktyka jest – przynajmniej w początkowym okresie choroby – zagadką. Przytoczył opinię Williama Oslera, uważanego za ojca współczesnej medycyny i interny, według którego każdy pacjent jest inny i choruje inaczej. Profesor podkreślił również, że na uznanie zasługuje fakt, iż wygłaszane przez studentów podczas konferencji prezentacje są wynikiem ich pierwszych doświadczeń z prawdziwymi pacjentami.
Oprócz przypadków klinicznych zaprezentowanych przez studentów uczelni medycznych z całej Polski swoje wykłady przedstawili specjaliści Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, m.in.: prof. Zbigniew Gaciong, prof. Rafał Krenke, prof. Jolanta Kunikowska, prof. Marcin Grabowski. Organizatorzy zaprosili również na warsztaty z podstaw tlenoterapii i wentylacji mechanicznej oraz podstaw badania echokardiograficznego.
Konferencja skierowana była do studentów, doktorantów, lekarzy oraz pracowników naukowych zainteresowanych tematyką chorób wewnętrznych. Tegoroczną edycję zorganizowano w formie online. W trakcie swoich prezentacji prelegenci zwracali się do wszystkich zarejestrowanych uczestników z pytaniami dotyczącymi omawianego przypadku klinicznego, odpowiadali także na pytania zadawane przez słuchaczy. Uczestnicy mogli również wziąć udział w zbiórce charytatywnej na rzecz Fundacji Pomost Nadziei.