Podczas finału konkursu, który odbył się 25 kwietnia nasz badacz, podobnie jak 9 pozostałych finalistów z polskich uczelni i instytutów badawczych, miał za zadanie zaprezentować przed publicznością i Jury dowolne zagadnienie z wybranej dziedziny nauk w czasie trzech minut. Wystąpienie zatytułowane „Jak zmienić wroga w przyjaciela” było oceniane w oparciu o takie kryteria jak: poprawność merytoryczna, jasność przekazu i charyzma uczestnika.
Jury doceniło „łatwy, przejrzysty sposób opowiadania o rzeczach trudnych”, „demonstrację nowatorskich badań, dających nadzieję na walkę z chorobami” oraz „pokazanie, jak bardzo w nauce ważne są kreatywne pomysły”.
Lek. Paweł Sobczuk otrzymał także Wyróżnienie Specjalne Fundacji Kościuszkowskiej – partnera konkursu. Jest nim promesa gwarantującą trzymiesięczne stypendium naukowe w USA
Wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Centrum Nauki Kopernik i British Counsil odbyło się patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Więcej informacji o konkursie