Jednym z otwierających XIX edycję wydarzenia był prof. Paweł Włodarski. Zwracając się do uczestników festiwalu powiedział, że cieszy się z niesłabnącego zainteresowania nauką. Podkreślił, iż w czasie pandemii COVID-19 efekty badań naukowców przełożyły się na stworzenie skutecznych szczepionek, a dzięki nim możemy się teraz bezpiecznie spotkać. Zaprosił także do odwiedzenia uczelnianego stoiska.
Muzeum Historii Medycyny z myślą o zainteresowanych zgłębianiem tajemnic ludzkiego ciała, przygotowało wystawę starodruków anatomicznych oraz specjalny model anatomiczny z wyjmowanymi elementami. Fantom cieszył się wielkim zainteresowaniem zwłaszcza dzieci, które chętnie słuchały, jak działają poszczególne organy i próbowały poprawie umiejscowić je w modelu. Najmłodsi mogli także przyswoić sobie budowę ludzkiego ciała malując specjalne kolorowanki przygotowane na podstawie obrazów z Anatomii Nettera. Organizatorzy przewidzieli drobne upominki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nasi goście mogli również obejrzeć film promujący „Teatr Anatomiczny XXI w.
Podczas dwóch dni festiwalu, którego celem jest promowanie nauki, odwiedzający mieli okazje wysłuchać interesujących wykładów i prelekcji, wziąć udział w konkursach, warsztatach i laboratoriach naukowych. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielili się m.in. wybitni naukowcy, pisarze i artyści.
Głównym organizatorem wydarzenia był PAN Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie.