Studenci i absolwenci WUM zostali liderami ochrony zdrowia

Sześciu studentów i trzech absolwentów naszej uczelni zakwalifikowało się do prestiżowego programu Liderzy Ochrony Zdrowia Fundacji im. Lesława A. Pagi. Pokonali blisko 500 kandydatów i znaleźli się w gronie 30 stypendystów VIII edycji tego projektu.

W ciągu czterech weekendów zdobywali praktyczną wiedzę dotyczącą specyfiki i sposobu działania branży medycznej. Rozwiązywali biznesowe casy i dyskutowali z ekspertami o tym, w jakim kierunku powinien się rozwijać rynek zdrowia.

W grupie utalentowanych stypendystów znaleźli się studenci kierunku lekarskiego: Jakub Dąbrowski, Jakub Marek, Barbara Kruczyk, Janusz Świeczkowski-Feiz, Michał Kuryłek, a także studentka farmacji - Klaudia Przygodzińska oraz absolwenci naszej uczelni - lek. Łukasz Zaręba, lek. Milena Czarnocka i mgr piel. Zuzanna Strząska-Kliś. Czworo z nich zostało wyróżnionych za opracowanie, w ramach pracy zespołowej, najlepszych case studies. Janusz Świeczkowski-Feiz i Michał Kuryłek znaleźli się w zespole nagrodzonym za projekt „Narodowy plan walki z otyłością i cukrzycą typu 2”, zaś Jakub Dąbrowski i Milena Czarnocka w zespole nagrodzonym za projekt „Zielony szpital – konieczność czy fanaberia”.

Program Liderzy Ochrony Zdrowia Fundacji im. Lesława A. Pagi został stworzony, by kształcić profesjonalną, otwartą na innowacje i wyzwania kadrę managerską, która będzie zarządzać podmiotami i instytucjami działającymi w ochronie zdrowia.