Profesor Kazimierz Niemczyk z tytułem doctora honoris causa

Nasz naukowiec jest kierownikiem Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi WUM. Uhonorowany został przez kijowski Narodowy Medyczny Uniwersytet im. Oleksandra Bohomolca (BNMU) za aktywną działalność na rzecz edukacji medycznej oraz rozwoju nauki na ukraińskim uniwersytecie.

Prof. Kazimierz Niemczyk otrzymał dyplom oraz medal honorowego profesora (dhc) z rąk prof. Jurija Leonidowycza Kuchyna, rektora BNMU, Aleksandra Nikołajewicza Naumenko, prorektora ds. Pracy Naukowo-Pedagogicznej i Kształcenia Podyplomowego oraz prof. Sergiia Zemskova, prorektora ds. Badań i Innowacji. Uroczystość odbyła się w trakcie Rady Naukowej. W jej posiedzeniu udział wzięli także prof. Julia Valerievna Deeva, kierownik Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii BNMU oraz dr. Kateryna Terentieva. Byli obecni również przedstawiciele naszej uczelni dr hab. Antoni Bruzgielewicz i dr Robert Bartoszewicz. Obaj z Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi WUM.

Początek współpracy Katedry i Kliniki naszej uczelni oraz Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii BNMU sięga 2015 roku. Uczelnie prowadzą wspólnie prace naukowe, szkolenia dla specjalistów z Ukrainy w ramach kursów typu „master class” oraz organizują zjazdy naukowo-szkoleniowe. Jednostki przyjęły program dalszych wspólnych działań naukowych w zakresie otorynolaryngologii.