SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia w „Złotej Piętnastce” studiów MBA w Polsce

Ogłoszono wyniki VIII Rankingu MBA Perspektywy 2021. Wśród 15 najlepszych studiów MBA w kraju znalazł się program SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia prowadzony wspólnie przez WUM oraz SGH w Warszawie. To jedyne takie studia w Polsce, których współorganizatorem jest uczelnia medyczna.

Program SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia został również wysoko oceniony w dwóch kategoriach konkursowych. W kategorii "ranga i prestiż" zajął miejsce piąte, zaś w kategorii "kadra dydaktyczna" miejsce dziewiąte.
- Nasz program zadebiutował w tej edycji rankingu i od razu został najwyżej ocenionym MBA w ochronie zdrowia w kraju. Dostał się także do złotej piętnastki. To dla nas ogromny sukces, który podkreśla wysoki poziom oferowanych przez nas studiów. Warty zaznaczenia jest fakt, że WUM jest jedyną medyczną uczelnią zakwalifikowaną w rankingu o zdecydowanie biznesowym charakterze – mówi Artur Białoszewski, kierownik programu ze strony WUM i dodaje: - Właśnie rozpoczęliśmy rekrutację na kolejną, 5 już edycję SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia. Mam nadzieję, że przyznane wyróżnienie będzie dodatkowym bodźcem dla osób, które teraz decydują się na wybór studiów w tej formule.

„Złota Piętnastka” została nagrodzona w trakcie gali towarzyszącej Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego Perspektywy 2021. Dyplom w imieniu WUM odebrał Rektor Uczelni – prof. Zbigniew Gaciong, zaś w imieniu SGH, Rektor - dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH. Współpracująca z nami Szkoła Główna Handlowa w Warszawie otrzymała dodatkowo dyplom za zajęcie drugiego miejsca za studia Canadian Executive MBA (CEMBA) oraz miejsca szóstego za studia MBA – SGH.

Do rankingu sklasyfikowano w sumie 41 programów. Metodologia objęła 6 kryteriów: merytoryczne cechy programu (24%), ranga i prestiż programu (22%), opinie absolwentów (15%), jakość studentów (15%), jakość kadry (16%) oraz wsparcie procesu kształcenia (8%). Nad prawidłowością i rzetelnością przygotowania Rankingu czuwała Kapituła pod przewodnictwem prof. Elżbiety Mączyńskiej - Honorowej Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

O wartości studiów SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia stanowi połączenie doświadczenia w obszarze ochrony zdrowia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz praktyki w realizacji studiów typu MBA Szkoły Głównej Handlowej. Program dedykowany jest wyższej kadrze kierowniczej i menedżerom o znacznym doświadczeniu zawodowym. Kadrę dydaktyczną tworzą doświadczeni wykładowcy z WUM i SGH oraz eksperci zewnętrzni. Program SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia otrzymał w 2017 r. akredytację AMBA (Association of MBA’s) - certyfikat potwierdzający najwyższą, zgodną z międzynarodowymi standardami jakość kształcenia. Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje dyplom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Więcej: https://sghwummba.wum.edu.pl/rekrutacja-2/

Pełna lista rankingowa

Fot. SGH w Warszawie