Reprezentantki WUM w nowym składzie Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych

Minister Zdrowia powołał skład Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych na lata 2021–2025. Wśród nowo powołanych członków znalazły się dr Zofia Sienkiewicz z Zakładu Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych WUM oraz dr Edyta Krzych-Fałta z Zakładu Podstaw Pielęgniarstwa WUM. Podstawowym zadaniem Rady jest ocena, czy uczelnia starająca się o akredytację dla kierunków pielęgniarstwo lub położnictwo spełnia określone w przepisach standardy kształcenia. Na tej podstawie Minister Zdrowia podejmuje decyzję o akredytacji.

KRASzPiP ponadto wizytuje placówki i sprawdza ich wyniki nauczania, żeby upewnić się czy szkoły spełniają standardy kształcenia oraz składa wnioski do ministra zdrowia o wydanie akredytacji lub jej cofnięcie, jeśli placówka nie przestrzega wymogów.