W sumie na platformie Rozgłos znajdą się 23 wydarzenia z dostępem otwartym: wykłady, prezentacje i warsztaty. Dotyczyć będą różnorodnej tematyki, od wpływu genów na głos, poprzez mechanizm działania głosu w mowie/śpiewie, po wpływ śpiewu na organizm. Odpowiedzą na pytanie, jak radzić sobie ze stresem na scenie, podpowiedzą czy śpiewać w zespole, czy solo. Pozwolą m.in. na usprawnienie sposobu tworzenia głosu, nauczą miksowania rejestrów oraz techniki beatboxu. Całość poprowadzą wybitni specjaliści w dziedzinie głosu z całej Polski.
Osoby zaangażowane w projekt, to prócz dr hab. Eweliny Sielskiej-Badurek, prof. Ryszard Minkiewicz, Rektor Gdańskiej Akademii Muzycznej, dr hab. Ewa Marciniec, kierownik Katedry Wokalistyki Gdańskiej Akademii Muzycznej, dr hab. Magdalena Majdak, kierownik studiów kształcenia mowy i głosu, SWPS, ks. dr hab. Zdzisław Madej, kierownik Katedry Wydziału Wokalno-Aktorskiego Krakowskiej Akademii Muzycznej, prof. Cezary Szyfman, kierownik Katedry Pedagogiki Wokalnej UMFC, dr Małgorzata Kustosz-Piętosa, kierownik Wydziału Wokalno-Estradowego PZSM, Dominika Płonka - certyfikowany trener mix singing, Magdalena Sobczyńska, trener pilates dla głosu, Dominik Trzaskowski, fizjoterapeuta i wokalista, Agata Walczak z Katedry Wokalistyki Gdańskiej Akademii Muzycznej, Patryk TikTak Matela, beatboxer, dr Anna Kutkowska-Kass z Instytutu Matki i Dziecka, dr Barbara Sambor z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Warszawie. Całość finansowana jest ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.