Zadaniem projektu jest stworzenie wspólnej platformy egzaminów OSCE (the Objective Structured Clinical Examination). Egzaminy te służą weryfikacji umiejętności praktycznych i z wolna stają się integralną częścią systemu edukacji w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Egzaminy OSCE są bardzo pracochłonne w przygotowaniu, a do ich realizacji potrzebna jest również odpowiednia infrastruktura, która powstanie w wyniku rozbudowy Centrum Symulacji Medycznych.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że projekt DOMINOS otrzymały renomowane europejskie uczelnie o wysokim rankingu na Liście Szanghajskiej (ARWU). Partnerami WUM w projekcie DOMINOS są: Université de Paris (ARWU 73) z Francji, KU Leuven (ARWU 87) z Belgii, Univerza v Ljubljani (ARWU 501-600) ze Słowenii, Università degli Studi di Roma “La Sapienza” (ARWU 151-200) z Włoch, Humboldt-Universität z Niemiec. Przypomnijmy, że w tegorocznym rankingu AWRU link WUM jest najwyżej ocenioną polską uczelnią medyczną i jedną z jedynie 10 polskich uczelni notowanych w gronie 1000 najlepszych na świecie.
Kolejny grant unijny dla WUM
Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz 5 innych europejskich uniwersytetów tworzy partnerskie konsorcjum, które zdobyło grant unijny w ramach programu Erasmus + na lata 2022-2024. Pracami polskiego zespołu w ramach projektu o akronimie DOMINOS kieruje dr n. farm. Monika Franczak-Rogowska z Zakładu Chemii Leków Wydziału Farmaceutycznego WUM.