Wizyta Podsekretarza Stanu MZ na naszej uczelni

Piotr Bromber, Podsekretarz Stanu MZ, przyjechał, żeby wręczyć dyplom dr. hab. Mariuszowi Tomaniakowi z I Katedry i Kliniki Kardiologii. Nasz naukowiec otrzymał nagrodę Ministra Zdrowia dla nauczycieli akademickich. Uroczystość odbyła się w rektoracie. Wziął w niej udział również prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM.

Przypomnijmy, że nagroda została przyznana dr. hab. med. Mariuszowi Tomaniakowi za cykl publikacji pt.: Nowe strategie farmakoterapii przeciwpłytkowej po zabiegach przezskórnych interwencji wieńcowych w populacji chorych o wysokim ryzyku powikłań niedokrwiennych i krwotocznych.
Ministerstwo Zdrowia co roku przyznaje swoje nagrody 25 nauczycielom akademickim w kraju. Przy podejmowaniu decyzji uwzględnia oryginalność i nowatorstwo uzyskanego osiągnięcia, jego znaczenie dla rozwoju ochrony zdrowia w skali międzynarodowej, kraju lub regionu oraz jego znaczenie dla nauki lub dyscypliny naukowej, w której zostało uzyskane.
Po uroczystości wręczenia dyplomu Podsekretarz Stanu MZ spotkał się z Rektorem, a następnie z przedstawicielami samorządu studentów.