Nagrody za wybitne prace naukowe wręczone

Dwanaścioro studentów WUM zostało wyróżnionych nagrodami rektorskimi za przygotowanie lub udział w przygotowaniu wybitnych prac naukowych. Dziś, w trakcie posiedzenia Senatu uczelni, dziesięcioro z nich odebrało z rąk Rektora – prof. Zbigniewa Gacionga dyplomy gratulacyjne.

Nagrodę zespołową III stopnia otrzymali:
- Marcin Cackowski, Marcin Zbytniewski oraz Grzegorz Gryszko za pracę pt. „The influence of the number of lymph nodes removed on the accuracy of a newly proposed N descriptor classification in patients with surgically-treated lung cancer”
- Michał Zawistowski i Joanna Nowaczyk za pracę pt. „Outcomes of ex vivo liver resection and autotransplantation: A systematic review and meta-analysis”
- Joanna Nowaczyk i Karolina Makowska za pracę pt. „Cyclosporine With and Without Systemic Corticosteroids in Treatment of Alopecia Areata: A Systematic Review”

Nagroda indywidualna I stopnia trafiła do Tomasza Grzywy za cykl prac dotyczących onkologii doświadczalnej oraz Anny Mazurek za cykl prac dotyczących nowoczesnych metod farmaceutycznych.

Nagroda indywidualna II stopnia została przyznana: Julianowi Chrzanowskiemu za pracę pt. „Glycyrrhizin: An old weapon against a novel coronavirus”, Krzysztofowi Domce za pracę pt. „cROSsing the Line: Between Beneficial and Harmful Effects of Reactive Oxygen Species in B-Cell Malignancies”, Izabeli Wasiak za pracę pt. "Physical Activity Patterns among 9000 Pregnant Women in Poland: A Cross-Sectional Study" oraz Andriy’owi Zhylko za pracę pt. „The Great War of Today: Modifications of CAR-T Cells to Effectively Combat Malignancies”.