Społeczność WUM dla WOŚP - zapraszamy do wspólnego grania na rzecz okulistyki dziecięcej!

Już w niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki pod hasłem „Przejrzyj na oczy” jest zakup specjalistycznego sprzętu, który zapewni najwyższe standardy w diagnostyce i leczeniu wzroku u dzieci. Do akcji włączyła się także nasza uczelnia, oferując między innymi ponad 20 aukcji do wylicytowania.

Jak podaje Fundacja WOŚP co roku na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów, nie tylko z pogorszeniem wzorku, ale także jaskrą, zaćmą, urazami i nowotworami. Wiele z tych schorzeń wymaga przeprowadzenia zabiegów operacyjnych. Dlatego ważne jest wyposażenie oddziałów okulistycznych w najnowocześniejszy sprzęt najwyższej jakości.

Zachęcamy Państwa do wsparcia Orkiestry poprzez udział w aukcjach zorganizowanych w ramach akcji „Społeczność WUM dla WOŚP”. Do wylicytowania są m.in. kręgle z Rektorami WUM, model stymulatora od prof. Marcina Grabowskiego, lekcja pływania z Pawłem Korzeniewskim, strój z Otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio od Andrzeja Ochala, karnet open na wejście na basen olimpijski na CSR. Te i inne wystawione przez WUM aukcje dostępne są pod linkiem.
Zachęcamy również do udziału w zbiórce online.

Rok temu nasza społeczność przekazała na rzecz WOŚP 45 028, 39 zł. Liczymy, że przy Państwa pomocy w tym roku uda się przebić tę kwotę! Razem zagrajmy na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci!

Akcję „Społeczność WUM dla WOŚP” trzeci rok z rzędu koordynuje Samorząd Studentów WUM, Samorządy Wydziałowe oraz IFMSA-Poland Oddział Warszawa przy współpracy Biura Komunikacji i Promocji WUM.