Wykład prof. Piotra Sicińskiego “A new molecular mechanism of cell division uncovered by targeted protein degradation in vivo”

Data wydarzenia
Sala 8, Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM, godz. 16.00 – 18.00
Opis wydarzenia

Według obecnej wiedzy, kinaza zwana CDC7 jest niezbędna do podziałów komórek we wszystkich badanych organizmach: od drożdży do człowieka. Na szczeblu molekularnym, CDC7 rozpoczyna replikacje DNA. W trakcie wykładu prof. Piotr Siciński - patolog i biolog molekularny z Harvard Medical School (Department of Cancer Biology, Dana-Farber Cancer Institute) opowie o badaniach swojego zespołu weryfikujących powyższy model. W ich trakcie wygenerowano komórki myszy, w których można specyficznie i czasowo zdegradować białko CDC7. Badania wykazały, że w komórkach ssaków operuje inny mechanizm, który pozwala na replikacje DNA bez białka CDC7.

Wykład odbędzie się w jęz. angielskim. Udział w wykładzie jest bezpłatny. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać na adres biurojakosci@wum.edu.pl do 28 kwietnia br.

Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Biuro Jakości i Innowacyjności Kształcenia WUM