Nominacje profesorskie dla naukowców z WUM

Pięciu naszych nauczycieli akademickich otrzymało akty nominacyjne z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim nominacje profesorskie odebrało w sumie 78 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki. Z naszej uczelni byli to:

profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Beata Pyrżak, kierownik Kliniki Pediatrii i Endokrynologii UCK WUM,

profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Robert Gałązkowski, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego,

profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Witold Rongies, Zakład Rehabilitacji,

profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Mariusz Sacharczuk, Zakład Farmakodynamiki,

profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Marcin Sobczak, kierownik Zakładu Chemii Biomateriałów.

Prezydent RP nadaje tytuły profesorskie na podstawie wniosku Rady Doskonałości Naukowej. Decyzję podejmuje w formie postanowienia, wcześniej kontrasygnowanego przez Prezesa Rady Ministrów. Indywidualne akty nadające tytuł profesorowie odbierają z rąk Prezydenta.