Prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, Dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, przywitała wszystkich przybyłych, a wprowadzenie wygłosił prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM. - Międzynarodowa Konferencja Zachód-Wschód ma długą tradycję, to już jej 15 edycja. O randze wydarzenia świadczy zarówno duże zainteresowanie środowiska stomatologów, jak i zaproszeni goście, światowej sławy eksperci – podkreślał w swoim wystąpieniu Rektor.
Sesję wykładową prowadziła dr hab. Ewa Czochrowska, prodziekan ds. English Dentistry Division i Współpracy Międzynarodowej WLS. Tematy wykładów były bardzo zróżnicowane. Ale łączyło je jedno – akcent na najnowocześniejsze techniki, rozwiązania i kierunki. Prof. Louis Hardan z Saint Joseph University Beirut-Lebanon, mówił o swoim nowatorskim pomyśle, jak wykorzystać telefon komórkowy do wysokiej jakości komunikacji pomiędzy lekarzem protetykiem a technikiem dentystycznym. Natomiast prof. Ilia Roussou z Grecji, specjalizująca się w protetyce oraz leczeniu bólu w obrębie twarzoczaszki, poruszyła temat szynoterapii w kontekście rehabilitacji układu stomatognatycznego. Po anglojęzycznych wykładach mieliśmy akcent polski. Wystąpił dr hab. Piotr Majewski z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego wykład dotyczył zabiegów odtwórczych w implantoprotetycznej rehabilitacji pacjentów z zaawansowanymi zanikami podłoża kostnego.
Podczas konferencji pojawiły się też tematy związane ze stomatologią dziecięcą – bardzo ciekawy wykład wygłosiła prof. Marie Hosey z King's College w Londynie. W centrum jej zainteresowań znalazły się dzieci niespokojne z próchnicą wczesnodziecięcą.
Po konferencji rozpoczęły się obchody X-lecia Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Zjawili się na nich przedstawiciele władz WUM. Dziekan Dorota Olczak-Kowalczyk przedstawiła najważniejsze osiągnięcia swojego wydziału. Były też wystąpienia Rektora, przewodniczącej Samorządu Studentów i zaproszonych gości. W czasie uroczystości zostały uhonorowane osoby ważne dla Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Byli to prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, dziekan dwóch kadencji wydziału oraz profesorowie Kazimierz Szopiński i Michał Ciurzyński, byli prodziekani. Część oficjalną zakończyło wystąpienie prof. Marka Krawczyka i odśpiewanie hymnu Gaudemus igitur.