WUM na Konwencji AMSA w Waszyngtonie

Przyszli lekarze z całego świata spotkali się z liderami medycznymi, innowatorami, aktywistami i ekspertami, którzy sprawiają, że medycyna idzie naprzód. W tym roku w AMSA Convention and Exposition uczestniczył Piotr Krysiak, członek zarządu AMSA MUW.

Udział w wydarzeniu trwającym od 7 do 9 kwietnia dał mi szansę, by poszerzyć swoje horyzonty, uczyć się od najlepszych specjalistów zza Atlantyku i zacieśniać współpracę międzynarodową – przyznaje Piotr Krysiak. – Zaczęliśmy od Advocacy Day, podczas którego rozmawialiśmy, jaki sposób można angażować się w ważne sprawy i jak wprowadzać zmiany. Podczas AMSACon przekonałem się, że można w tak szerokim gronie rozmawiać otwarcie na każdy trudny temat. Naszym obowiązkiem jako przyszłych lekarzy, jest poruszanie wszelkich spraw związanych z życiem ludzi i ich problemami.
W czasie kongresu dyskutowano nie tylko o potrzebie dobrej komunikacji, ale również o ważnych kwestiach medycznych i społecznych – np. o obniżeniu cen insuliny w USA. Były też wątki luźniejsze – choćby zakres emoji medycznych (emoji żołądka!).

American Medical Student Association (AMSA) jest najstarszym i największym niezależnym stowarzyszeniem zrzeszającym przyszłych lekarzy, powstałym w Stanach Zjednoczonych ponad pół wieku temu. Szczyci się długoletnią historią aktywnych działań społecznych wśród studentów medycyny. Dziś jest organizacją międzynarodową, zarządzaną przez studentów, którzy poruszają problemy ochrony zdrowia na całym świecie.