Na podium całego zestawienia znalazły się kolejno Harvard University, Massachusetts Institute of Technology oraz Stanford University.
WUM, uzyskując ogólną ocenę 70,7, poprawił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej o 26 miejsc w stosunku do ubiegłorocznego rankingu. Uplasował się również na 873 miejscu, jeżeli chodzi o rangę osiągnięć badawczych, awansując o 24 pozycje. Ponownie objął pozycję lidera wśród polskich uczelni medycznych, wyprzedzając takie uczelnie jak: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (926), Uniwersytet Medyczny w Łodzi (1014), Gdański Uniwersytet Medyczny (1099). Nasza uczelnia znajduje się także w czołówce krajowych uniwersytetów, utrzymując zeszłoroczne 9 miejsce. Najwyższe pozycje w tej edycji rankingu zajęły: Uniwersytet Jagielloński (381), Uniwersytet Warszawski (402) i Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica (590). W sumie w zestawieniu uwzględniono 40 uczelni z Polski.
Ranking publikowany jest przez The Center for World University Rankings (CWUR) od 2012 r. Podstawą metodologii jest siedem wskaźników zgrupowanych w cztery obszary:
- Jakość edukacji, mierzona liczbą absolwentów uczelni, którzy zdobyli wyróżnienia akademickie w stosunku do wielkości uczelni (25 proc.)
- Zatrudnienie absolwentów, mierzone liczbą absolwentów uczelni, którzy zajmowali najwyższe stanowiska kierownicze w największych firmach na świecie w stosunku do wielkości uczelni (25 proc.)
- Jakość wydziału mierzona liczbą studentów, którzy zdobyli wyróżnienia akademickie (10 proc.)
- Wyniki badań:
- wyniki badań mierzone jako całkowita liczba prac naukowych (10 proc.)
- publikacje wysokiej jakości, mierzone liczbą prac naukowych pojawiających się w czasopismach o najwyższym prestiżu (10 proc.)
- liczba prac naukowych ukazujących się w czasopismach o dużym prestiżu (10 proc.)
- cytaty prac naukowych (10 proc.)
Pełna lista rankingowa dostępna jest na stronie CWUR.