Ważne stanowiska w IFMSA-Poland dla naszych studentów

W trakcie kwietniowego Zgromadzenia Delegatów IFMSA-Poland wybrano nowych członków Zarządu Głównego i Komisji Rewizyjnej oraz Koordynatorów Narodowych. Wśród nich znaleźli się Karolina Mikołap oraz Maciej Mach, studenci WUM, działający w warszawskim oddziale IFMSA-Poland. Kadencję rozpoczną od października tego roku.

Karolina Mikołap obejmie stanowisko Sekretarz Generalnej IFMSA-Poland. Zajmie się m.in. prowadzeniem dokumentacji, sporządzaniem protokołów i uchwał, będzie także sprawować nadzór nad pracą sekretarzy z dziewiętnastu oddziałów IFMSA-Poland. Obecnie Karolina działa jako sekretarz warszawskiego oddziału. - Wybór do Zarządu Głównego to ukoronowanie pięcioletniej pracy w strukturach Stowarzyszenia. Pełnienie tak ważnej funkcji podczas szóstego roku studiów na pewno będzie wyzwaniem, jednak od lat wierzę, że duża liczba obowiązków sprzyja organizacji pracy i rozwojowi. Będę bardzo szczęśliwa, mogąc wykorzystać swoje doświadczenie w IFMSA-Poland, tak by wspierać jego zmiany i pomagać studentom i studentkom medycyny w całej Polsce – mówi Karolina.

Z kolei Maciej Mach, także student 5 roku kierunku lekarskiego, został wybrany na drugą kadencję na stanowisko Koordynatora Narodowego ds. Praktyk Klinicznych Studentów Wyjeżdżających (NEO-Out). Do jego zadań należeć będzie m.in. organizowanie i koordynacja procesu aplikacyjnego na zagraniczne praktyki kliniczne w ramach Programu Stałego ds. Praktyk Klinicznych (SCOPE). Zajmie się również współpracą między uczelniami, szpitalami oraz studentami. - Ogromnie się cieszę, że stowarzyszenie ponownie powierzyło mi funkcję Koordynatora Narodowego ds. Praktyk Klinicznych, z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania i inicjatywy. Umożliwienie naszym studentom odbycia wymarzonych praktyk klinicznych w odległych zakątkach świata jest dla mnie nagrodą samą w sobie – podsumowuje Maciej.

Zgromadzenie Delegatów to najważniejsze spotkanie członków IFMSA-Poland. Trzydniowe wydarzenie odbywa się dwa razy do roku, wiosną oraz jesienią i gromadzi jednoczasowo 300 przedstawicieli wszystkich 19 oddziałów stowarzyszenia.