Zakończona właśnie edycja programu Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia skierowana była do kadry zarządzającej podmiotów leczniczych będących jednostkami podległymi lub nadzorowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w tym szpitali klinicznych oraz kadry zarządzającej w administracji publicznej związanej z ochroną zdrowia. Studia realizowano według autorskiego programu przygotowanego przez doświadczonych praktyków i najlepszych pracowników naukowych obydwu uczelni.
W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko dyplomowani, wykładowcy, kierownictwo i władze obu uczelni, ale również bliscy oraz koledzy i koleżanki abiturientów. Uroczystość otworzyli rektorzy obu uczelni, następnie głos zabrał prof. Maciej Słodkowski, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM. W uroczystości udział wzięła również Anna Orłowska, dyrektor Biura Administracyjnego Ministerstwa Zdrowia, która odczytała list gratulacyjny od Adama Niedzielskiego, Ministra Zdrowia. W liście minister pisał m.in. „Jestem wdzięczny rektorom uczelni za organizację studiów na bardzo wysokim poziomie. Uczelnie, które Panowie nadzorują szczycą się wysokiej jakości kształceniem, co nie było bez znaczenia podczas rozpoczynania naszej współpracy. Absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu medycznego oraz warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej są cenionymi pracownikami, a wiedza zdobyta na studiach jest imponująca.” Pełna treść listu
Najlepszym słuchaczem tych studiów została Zuzanna Rohn. Uhonorowano również najlepszych wykładowców programu w kolejności: Rafała Mrówkę, Justynę Król-Całkowską, Piotra Wachowiaka, Pawła Wyrozębskiego oraz partnerów wspierających program przy wizytach studyjnych: prof. Henryka Skarżyńskiego, dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, Michała Kuczmaszewskiego, prezesa Szpitala św. Elżbiety oraz dyrektor Annę Orłowską, kierownik projektu ze strony MZ.
Prof. Henryk Skarżyński na zaproszenie organizatorów uroczystości wygłosił krótki wykład, w który przybliżył tajniki sukcesu lidera i założyciela Światowego Centrum Słuchu i pokazał, jak ważne przy tworzeniu organizacji w sektorze zdrowia jest uwzględnienie potrzeb zdrowotnych pacjenta oraz opracowanie nowatorskiego sposobu ich zaspokajania.
Artur Białoszewski, kierownik programu z WUM, podsumowując zakończoną edycję studiów mówił – W tego typu studiach nie chodzi o zamknięcie dorosłych ludzi na powrót w murach uniwersyteckich. Chodzi o zainspirowanie ich do opracowania i wdrażania przełomowych zmian w ich miejscach pracy. Wszystkie przygotowane projekty dyplomowe nadają się do natychmiastowego wdrożenia i pozwolą realnie poprawić to jak funkcjonuje system ochrony zdrowia w Polsce. Bardzo nas to cieszy, bo pokazuje, że osiągnęliśmy swój cel. Prof. Monika Raulinajtys-Grzybek, kierownik programu ze strony SGH, dodała: - Kształcenie na poziomie Executive MBA polega na rozwijaniu kompetencji menedżerskich, wykształcaniu umiejętności podejmowania właściwych decyzji w oparciu o złożone dane, w warunkach niepewności i w turbulentnym otoczeniu. Dziś takich umiejętności potrzebuje każdy menedżer, a w szczególności menedżer funkcjonujący w sektorze ochrony zdrowia.
Obecnie trwa rekrutacja na V edycję studiów EMBA. Więcej szczegółów na stronie