Bardzo dobre lokaty WUM w światowym rankingu naukowym

Opublikowano wyniki CWTS Leiden Ranking 2022. Zestawienie obejmuje ponad 1300 najważniejszych uniwersytetów z całego świata. Opiera się w całości na danych bibliograficznych dotyczących publikacji naukowych w okresie 2017-2020. WUM w rankingu wypadł bardzo dobrze.

W zestawieniu wszystkich krajowych uniwersytetów (bez względu na dziedzinę) uwzględnionych w rankingu nasza uczelnia zajmuje:

  • drugie miejsce w kategorii „gender”
  • piąte miejsce w kategorii „collaboration” oraz „open access”
  • siódme zaś w kategorii „scientific impact” 

Nasza uczelnia została również sklasyfikowana w dziedzinie „Biomedical and health sciences”. We wszystkich kategoriach „scientific impact”, „collaboration”, „open access” oraz „gender” zajmuje drugie miejsce, tuż po Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Na liście światowej (bez względu na dziedzinę) jesteśmy:

  • na pozycji 403 w kategorii "gender"
  • na pozycji 640 w kategorii "collaboration" oraz "open access"
  • na pozycji 651 w kategorii "scientific impact"

W dziedzinie „Biomedical and health sciences”: na 217 w kategorii "gender"; 255 w kategorii "scientific impact" i 278 w kategoriach "collaboration" i "open access".

Leiden Ranking jest tworzony przez Centre for Science and Technology Studies (CWTS) na Uniwersytecie w Lejdzie w Holandii. CWTS jest ośrodkiem badawczym w dziedzinie studiów nad nauką i technologią. Podstawowe źródło danych wykorzystywane do tworzenia rankingu to baza Web of Science. Ranking Lejdejski nie uwzględnia publikacji zjazdów konferencyjnych i publikacji książkowych. Pozycję lidera w zestawieniu objął Harvard University. 

Więcej o rankingu