Dofinansowanie otrzymało również ponad 40 projektów w ramach dyscypliny nauk farmaceutycznych oraz ponad 40 w naukach biologicznych. Pełne zestawienia dostępne są na stronie NCN.
Badania naukowe obok kształcenia studentów są równie ważnym obszarem działalności naszej uczelni. Realizowane samodzielnie bądź we współpracy z innymi ośrodkami, wzmacniają naszą pozycję wśród krajowych, europejskich i światowych centrów naukowych.
Projekty dofinansowane przez NCN to tylko część z projektów realizowanych na WUM. Pozostałe finansowane są na przykład z dotacji Ministra Edukacji i Nauki, Agencji Badań Medycznych czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także ze środków międzynarodowych oraz funduszy europejskich. Obecnie WUM prowadzi łącznie 230 projektów badawczo-naukowych i dydaktycznych o wartości 548 mln zł. Badania skupiają się na różnorodnych dziedzinach współczesnej medycyny.
I tak w czerwcu WUM otrzymał ponad 12 mln na realizację projektu dotyczącego choroby nerek u dzieci. W maju dwójka naszych naukowców otrzymała granty na realizację swoich projektów w konkursie SONATA NCN. Pierwszy z nich skupia się na określeniu roli płytek krwi i ich funkcji w zmianach epigenetycznych w chorobie Wilsona – rzadko występującym zaburzeniu metabolizmu miedzi. Drugi dotyczy opracowania automatycznych metod tworzenia rzeczywistych modeli naczyń wieńcowych oraz symulacji zabiegów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych przy użyciu techniki wirtualnej rzeczywistości, aby ułatwić przeprowadzanie angioplastyki – standardu w leczeniu zwężenia naczyń wieńcowych.
Nasi naukowcy są również autorami wielu projektów dydaktycznych, mających podnieść poziom kształcenia studentów wszystkich kierunków oferowanych przez naszą uczelnię.
Zestawienie projektów WUM dostępne jest na stronie.