Młodzi pływacy rywalizowali w CSR

Na pływalni w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym rozpoczął się 12. sezon ogólnopolskich zawodów pływackich Od Młodzika do Olimpijczyka. Startowało blisko 700 młodych pływaków i pływaczek z niemal 70 klubów.

Zawody odbyły się 8 października. W  rywalizacji brały udział dzieci i młodzież w wieku od 8 do 13 lat. Przez kilka godzin rozegrano 28 konkurencji wśród chłopców i dziewcząt: 50 m i 100 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym czy też 200 m zmiennym. Wszystko odbywało się na basenie krótkim.

Jeden z bloków zawodów otworzył prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM
– To duża przyjemność gościć tyle młodych osób, które garną się do sportu. Staramy się być dobrym partnerem dla AZS i mam nadzieję, że to jest jedna z wielu edycji, które odbywać będą się na naszym obiekcie. Mam nadzieję, że uda się spełnić założenie tego projektu i przygotować kolejnych olimpijczyków. Dodatkowo impreza jest dla nas dobrą promocją uczelni. Mamy nadzieję, że wśród uczestników znajdą się nasi przyszli studenci – mówił Rektor.

Drugi etap akcji Od Młodzika do Olimpijczyka odbędzie się 19 listopada w Lublinie. Finał - w połowie czerwca 2023 roku w Warszawie.

Organizatorem zawodów jest AZS Warszawa.