V Forum Akademickie WUM: „Sztuczna inteligencja a realna dydaktyka”

Data wydarzenia
Miejsce
Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM, ul. Żwirki i Wigury 63; godz. 10:00-12:30
Opis wydarzenia

Sztuczna inteligencja to jeden z najważniejszych trendów kształtujących współczesną rzeczywistość. Rozumienie i umiejętność stosowania AI staje się ważnym elementem przyszłych kwalifikacji i wymusza konieczność dokonywania zmian w sposobie myślenia współczesnych społeczeństw. Konieczne jest kształtowanie obywateli świadomych tego, czym są technologie oparte na sztucznej inteligencji i jaki mają na nas wpływ.

Sprawne i efektywne reagowanie na wyzwania związane ze sztuczną inteligencją w edukacji staje się nieodzownym czynnikiem procesu dydaktycznego.
Serdecznie zapraszamy naukowców i specjalistów, którzy na różnych poziomach zajmują się edukacją i są  zainteresowani szansami i wyzwaniami związanymi ze sztuczną inteligencją.

Program:

• 10:00; Rozpoczęcie V Forum Akademickiego WUM „Sztuczna inteligencja a realna dydaktyka”
  • 10:05; Tomasz Ufniarski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Jak sztuczna inteligencja może uczynić egzaminowanie bardziej ludzkim?
  • 10:20; Aleksander Pawlicki ze Szkoły Edukacji PAFW i UW - Kto tam? A kto pyta?
  • 10:35; dr hab. Joanna Mytnik z Politechniki Gdańskiej - Jak modele językowe AI zmieniają metodykę i warsztat pracy nauczyciela akademickiego?
  • 10:50 Dyskusja panelowa
  • 12:30 Zakończenie V Forum Akademickiego WUM

Spotkanie odbędzie się: https://us06web.zoom.us/j/81277222002?pwd=RWl2OXJJUmQ3YnVrT3JYN2lXOUhFQT09

Identyfikator spotkania: 812 7722 2002