Ogólnopolskie Forum Prawa Medycznego i Etyki Lekarskiej im. dr. Pawła Wójcika

Data wydarzenia
Warszawski Uniwersytet Medyczny, godz. 9:00
Opis wydarzenia

Zamysłem konferencji jest wszechstronna wymiana myśli prawniczo-etyczno-medycznej na wspólnej płaszczyźnie naukowej, ponad jakimikolwiek podziałami interesów zawodowych oraz naukowych. Temat wydarzenia to "Kolizja dóbr i obowiązków w prawie medycznym i etyce lekarskiej" - czyli życie powszednie szpitali i przychodni. W trakcie konferencji poszukiwane będą odpowiedzi na najtrudniejsze pytania:

• jak pogodzić sprzeczne interesy i konkurujące uprawnienia
  • jak etyka lekarska może zderzać się z prawem i determinować wybory oraz do jakiego stopnia są to wybory trafne
  • kiedy Kodeks Etyki Lekarskiej wspomaga system prawny, a kiedy z nim się kłóci i które normy powinny mieć pierwszeństwo

Ramowy program dostępny na stronie konferencji

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Termin zgłoszeń uczestnictwa biernego: 21 maja 2023 r.

Link do formularza rejestracji

Z naszej uczelni na konferencji wystąpią: prof. Tomasz Pasierski, prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, prof. Jacek Malejczyk, dr hab. Maria Boratyńska (również Uniwersytet Warszawski, Komitet Bioetyki PAN).

Organizator
Interdyscyplinarna Pracownia Prawa Karnego, Medycznego i Farmaceutycznego (Wydział Prawa i Administracji UW), Warszawski Uniwersytet Medyczny, Komitet Bioetyki przy Prezydium PAN, Studenckie Koło Naukowe im. Pauliny Kuczalskiej Reinschmit (WPiA UW)
Honorowy patronat JM Rektora WUM