Wykład ‘Basic challenges of surgery’ prof. Moritza Schmelzle

Data wydarzenia
godz. 15:30 Aula A Centrum Dydaktycznego WUM
Opis wydarzenia

Wstęp jest otwarty i nie wymaga rejestracji. Prof. Schmelzle będzie mówił o roli chirurgii w leczeniu chorych w XXI w. oraz o wyzwaniach stojących przed tą specjalizacją.

To kolejny wykład z udziałem zagranicznego naukowca zorganizowany przez Szkołą Doktorską WUM w ramach programu STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich Narodowe Agencji Wymiany Akademickiej.

Prof. Schmelzle jest kierownikiem kliniki chirurgicznej w jednym z największych ośrodków chirurgii i transplantacji wątroby w Niemczech - Medical School Hannover. Wcześniej pełnił funkcje zastępcy kierownika kliniki chirurgicznej w Charité – Universitätsmedizin Berlin. Specjalizuje się w chirurgii nowotworów i chirurgii transplantacyjnej narządów jamy brzusznej.

Szkoła Doktorska WUM