Promowanie idei transplantacji narządów
Swoją obecnością w biegu ideę transplantacji narządów wsparli: prof. Maciej Kosieradzki, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM oraz - z tej samej kliniki: lek. Paweł Studnicki, lek. Izabella Godlewska, lek. Marcin Zbytniewski, a także prof. Michał Grąt, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM oraz – z tej samej kliniki: lek. Paweł Rykowski i lek. Adam Bołtuć, a także mgr Krzysztof Zając, koordynator transplantacyjny w CSK UCK WUM.
Każdy z naszych specjalistów przebiegł całą trasę, czyli 21,097 km. Do udziału namówił ich Grzegorz Perzyński, założyciel Fundacji Transplantacja LIVERstrong, któremu 21 lat temu - w ostatniej chwili - przeszczepiono wątrobę. Transplantacja odbyła się w szpitalu klinicznym WUM przy ul. Banacha. Celem Fundacji Transplantacja LIVERstrong jest szerzenie świadomości o transplantologii, a także pomoc osobom żyjącym z przeszczepami i oczekującym na nie.
Sportowe emocje
Bieg był przede wszystkim okazją do sportowych zmagań i sprawdzenia swojej formy po zimie. Półmaraton wystartował z mostu Poniatowskiego, prowadził przez centrum stolicy, finiszował przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion. W szranki stanęło ponad 13 tys. biegaczy z całej Polski. Każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans. 21,097 km przebiegł również prof. Kazimierz Niemczyk, kierownik Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM, który w kwalifikacji mężczyzn w swojej kategorii wiekowej zajął bardzo wysokie 29. miejsce (na 270 biegaczy).
Zdjęcia dzięki uprzejmości Grzegorza Perzyńskiego, Fundacja Transplantacja LIVERstrong.