Wykład ‘Basic challenges of surgery’ prof. Moritza Schmelzle

Data wydarzenia
godz. 16.00/ 4.00pm
Opis wydarzenia

To kolejny wykład z udziałem zagranicznego naukowca zorganizowany przez Szkołą Doktorską WUM w ramach programu STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich Narodowe Agencji Wymiany Akademickiej. Prof. Schmelzle będzie mówił o roli chirurgii w leczeniu chorych w XXI w. oraz o wyzwaniach stojących przed tą specjalizacją. Prelekcję wygłosi na zaproszenie prof. Michała Grąta, dyrektora Szkoły Doktorskiej.

Prof. Schmelzle jest kierownikiem kliniki chirurgicznej w jednym z największych ośrodków chirurgii i transplantacji wątroby w Niemczech - Medical School Hannover. Wcześniej pełnił funkcje zastępcy kierownika kliniki chirurgicznej w Charité – Universitätsmedizin Berlin. Specjalizuje się w chirurgii nowotworów i chirurgii transplantacyjnej narządów jamy brzusznej.

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. Wstęp jest otwarty.

Identyfikator spotkania: 816 8540 0138
Kod dostępu: 072423