Międzynarodowa Konferencja "Unlocking hope for the ultra-rare"

Data wydarzenia
Centrum Dydaktyczne WUM
Opis wydarzenia

Konferencja poświęcona jest różnym metodom rozwoju leczenia dla chorób rzadkich i zaangażowaniu grup pacjenckich w ten proces, i jest pierwszą konferencją w Polsce poświęconą tej tematyce. Wśród potwierdzonych mówców, którzy przybędą osobiście są badacze m.in. z Oxford University (UK), Northwestern University (US) czy Charles River Laboratories (NL), a z Polski z Instytutu Nenckiego PAN czy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (i oczywiście z WUM). Konferencja kierowana jest do szerokiego środowiska związanego z chorobami rzadkimi, w szczególności jednak do liderów organizacji pacjenckich - by inspirować ich do zaangażowania - oraz do młodych lekarzy i naukowców - by pokazać, że w obszarze chorób rzadkich można realizować wysoce innowacyjne projekty z Polski.

Strona konferencji

Organizator
Centrum Doskonałości Chorób Rzadkich i Niezdiagnozowanych WUM, PACS2 Research Foundation
JM Rektor prof. Zbigniew Gaciong