Współpraca między lekarzem a pacjentem stanowi istotne ogniwo w procesie leczniczym. Lekarze coraz częściej wskazują na potrzebę doskonalenia umiejętności kontaktu z chorym. W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie kursami, w trakcie których medycy nabywają bądź doskonalą umiejętności budowania relacji oraz prawidłowej współpracy z pacjentem. Właściwa komunikacja personelu medycznego z chorym wpływa na podejmowanie decyzji dotyczących procesu leczenia oraz podnosi jakość usług świadczonych przez instytucje opieki zdrowotnej.
Konferencja, która odbędzie się 21-22 kwietnia w Bydgoszczy, składa się z ośmiu sesji przygotowanych z myślą o najczęstszych problemach w komunikacji, z którymi zmagają się medycy w określonej specjalności:
1. Onkologia i hematologia,
2. Medycyna paliatywna,
3. Interna,
4. Chirurgia,
5. Pediatria,
6. Geriatria,
7. Ginekolgia,
8. Psychologia i Psychiatria.
Prelegentami będą zaproszeni przez nas goście – specjaliści różnych dziedzin medycyny, którzy na co dzień zmagają się z zagadnieniem jakim jest komunikacja z pacjentem. Oprócz wystąpień naszych gości planujemy specjalny panel dyskusyjny, gdzie wraz z zaproszonymi pacjentami omówimy błędy komunikacyjne popełniane przez medyków. Przewidujemy również konkurs prac naukowych, podczas którego prezentowane będą pracę studentów, doktorantów oraz młodych naukowców. Co więcej, zorganizowane zostaną warsztaty z zakresu prawidłowej komunikacji lekarza z pacjentem.
21 kwietnia (sobota) odbędą się wykłady zaproszonych gości oraz panel dyskusyjny.
22 kwietnia (niedziela) odbędzie się konkurs prac naukowych oraz warsztaty dla uczestników.
Więcej szczegółów na stronie: https://www.facebook.com/events/761425074056004/