Wykład „10 symboli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. The best of…”

Warszawski Uniwersytet Medyczny jest jedną z najważniejszych stołecznych szkół wyższych. Może pochwalić się nie tylko wybitnymi naukowcami i wykładowcami, ale także tradycjami sięgającymi epoki napoleońskiej. Z uwagi na bogatą historię naszego Uniwersytetu Muzeum Historii Medycyny WUM zaprasza na spotkanie pt. „10 symboli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. The best of…”.
Dr Adam Tyszkiewicz zaprezentuje słuchaczom najważniejsze symbole związane z WUM – rozumiane nie tylko, jako godło i insygnia, ale również miejsca, budynki i sale wykładowe, a także przedstawi najważniejsze postacie historyczne (rektorów, dziekanów oraz doktorów honoris causa), które odcisnęły swoje piętno na rozwoju sztuki lekarskiej i farmaceutycznej nad Wisłą w ciągu dwóch ostatnich stuleci.

Na wykład zaproszeni są wszyscy miłości historii medycyny, a przede wszystkim studenci I roku.

Kiedy: 24.10.2018 r.. godz. 13.15. Gdzie: CBI, sala 23.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona!