Konferencja “Stwardnienie rozsiane u dzieci i młodych dorosłych”

29 marca 2019 w sali konferencyjnej Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego UCK WUM przy ul. Żwirki i Wigury 63A w Warszawie odbędzie się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa “Stwardnienie rozsiane u dzieci i młodych dorosłych”.

Jest to pierwsza w kraju konferencja skupiająca jednocześnie neurologów ogólnych i dziecięcych zajmujących się stwardnieniem rozsianym. W ostatnich latach pojawiły się nowe możliwości leczenia najmłodszych pacjentów i, wraz z coraz większym doświadczeniem ośrodków, pojawiła się również potrzeba wymiany wiedzy i stworzenia naturalnych powiązań między ośrodkami pediatrycznymi i leczącymi osoby dorosłe.

W konferencji, oprócz specjalistów z Polski, wezmą również udział wykładowcy i uczestnicy z zagranicy.

Kierownikiem Naukowym konferencji jest prof. Sergiusz Jóźwiak - Kierownik Kliniki Neurologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytertu Medycznego.

Szczegółowe informacje na temat zasad rejestracji uczestnictwa oraz aktualny program dostępne są w internecie na stronie sm2019.skolamed.pl