Światowy Dzień Głosu - 13 kwietnia

Katedra i Klinika Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego serdecznie zapraszają do udziału w obchodach Światowego Dnia Głosu - 13 kwietnia!

Głos ludzki w niesamowity sposób pozwala nam komunikować się ze sobą, wymieniać opinie, dzielić przeżyciami, czy wyrażać emocje. Sam głos, jego modulacje, zmiany wysokości, natężenia czy barwy niejednokrotnie dużo więcej przekazują niż wypowiadane słowa.  Co więcej, głos stanowi obecnie główne narzędzie pracy w większości zawodów. Na początku XX wieku głos był wykorzystywany w około 10% zawodów, podczas gdy dzisiaj – w około 80-90%! zawodów.
Przy dzisiejszych wysiłkach głosowych, zdrowy głos, tworzony w komfortowy sposób staje się coraz większym wyzwaniem. O takim głosie marzą osoby zawodowo posługujących się głosem. O taki głos walczą specjaliści – foniatrzy, logopedzi, trenerzy emisji głosu, czy pedagodzy śpiewu.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Głosu przypomną, jak działa nasz głos, co robić, aby był zawsze zdrowy oraz zwrócą uwagę jak, m.in. nasze geny czy dieta wpływają na głos. Dla chętnych będzie możliwość indywidualnego skonsultowania się z foniatrami i logopedami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyjątkowe warsztaty z beatbox’u kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych umożliwią poznanie tej nowej techniki wokalnej. Ponadto beatbox zaprezentujemy jako niecodzienne narzędzie do usprawniania narządu artykulacji. Całość uwieńczy koncert, czyli „coś dla ducha”, prezentujący cudowne możliwości głosu.

11.00-13.30 Wykłady

Miejsc: Centrum Dydaktyczne WUM, ul. ks. Trojdena 2a, sala 141 i 142

1)      Jak powstaje głos?
2)      Czy głos i talent muzyczny są uwarunkowane genetycznie?
3)      Co robić, aby głos był zawsze zdrowy?
4)      Głos na diecie
5)      Sposoby doskonalenia emisji głosu

13.30 – 14.30 Indywidualne konsultacje logopedyczne i foniatryczne;
Miejsce: Centrum Dydaktyczne WUM, ul. ks. Trojdena 2a, sala nr 124 i 125

15.00-16.15 Warsztaty z beatbox’u
Miejsce: Centrum Dydaktyczne WUM, ul. Księcia Trojdena 2a, AULA A

16.30 Koncert
Miejsce: Centrum Dydaktyczne WUM, ul. Księcia Trojdena 2a, AULA A

Wykładowcy / wykonawcy koncertu:
dr hab.n.med. Ewelina Sielska-Badurek
dr n.med. Anna Kutkowska-Kass
mgr Joanna Budna
Patryk „TikTak” Matela
Emilia Sitarz
Konsultacji będą udzielać Foniatrzy i Logopedzi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Patronat nad obchodami objęli:Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosław Wielgoś oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego - dr Adam Struzik.

Udział w wydarzeniu jest otwarty i wolny dla wszystkich zainteresowanych.