Wykład Profesor Tari Kvist z University of Eastern Finland

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu oraz Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Klinicznego działające przy Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego zapraszają na otwarty wykład Profesor Tari Kvist z University of Eastern Finland.

Profesor Tarja Kvist jest pielęgniarką i naukowcem w Departamencie Nauk Pielęgniarskich (Depratment of Nursing Sciences) w Kuopio w północno-zachodniej Finlandii. Wykład będzie dotyczył edukacji oraz badań naukowych w pielęgniarstwie, a także europejskiej współpracy w tym zakresie w przyszłości w ujęciu m.in. dotychczasowych doświadczeń współpracy pomiędzy Polską a Finlandią.

Wykład odbędzie się 14 maja 2019 r. (wtorek), o godz. 10:00, w sali nr 8 Centrum Biblioteczno-Informatycznego. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim (z tłumaczeniem najważniejszych kwestii na język polski, w trakcie wykładu).

W wykładzie mogą również uczestniczyć nauczyciele i studenci WUM w ramach zajęć dydaktycznych zaplanowanych w godzinach wykładu.
Zgoda na przeprowadzenie w tym dniu zajęć w takiej formie dla studentów pielęgniarstwa, została wyrażona przez Prodziekan ds. Oddziału Pielęgniarstwa dr. hab. n. med. Bożena Czarkowską-Pączek (stosowne pismo znajduje się w załączniku).