Przedsiębiorczy studenci nagrodzeni! Zakończyła się jubileuszowa edycja BraveCampu

BraveCamp to inicjatywa organizowana przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Biorą w niej udział studenci WUM i UW, którzy chcą rozwijać swój pomysł na biznes i zdobyć dodatkowe kompetencje z zakresu szeroko pojętej przedsiębiorczości. W 10., jubileuszowej, edycji udział wzięło 21 uczestników i uczestniczek, w tym sześcioro z naszej uczelni. Do wielkiego finału, który odbył się 1 września, zakwalifikowało się czworo z nich. Student kierunku lekarskiego Szymon Hajduk zdobył nagrodę specjalną za projekt aplikacji mającej pomóc niepłodnym mężczyznom w monitorowaniu i kontrolowaniu procesu terapeutycznego.

Tegoroczna edycja BraveCamp odbyła się w dniach 27 sierpnia - 1 września w Chęcinach. Studenci i studentki szkolili się pod okiem profesjonalnych trenerów-praktyków, dzięki którym mogli dokładnie przepracować swój pomysł, by przyszłości mógł on zmienić się w konkretny projekt, a potem np. w startup.

Zwieńczeniem tygodniowej akademii była gala, podczas której 11 osób zaprezentowało efekt swojej pracy. Spośród nich jury wybrało zwycięzców. Pierwsze miejsce oraz grant o wartości 6 tys. zł zdobył Karol Pierzchała, student fizyki w Kolegium MISMaP UW i jego projekt inteligentnej kołdry - Brusleep. Karol Pierzchała zdobył również nagrodę publiczności i nagrodę absolwentów i absolwentek poprzednich edycji BraveCampu. Drugie miejsce i grant 4 tys. zł przypadło Justynie Tylutki, studentce Wydziału Zarządzania UW z projektem toast&go - Śniadanie, które czeka na Ciebie po drodze. Trzecie miejsce i grant o wartości 2 tys. zł otrzymał Piotr Grajewski, doktorant psychologii w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW z projektem Cyfrowa psychologia - platformą promującą zdrowie psychiczne w kontekście wpływu technologii i świata cyfrowego.

Reprezentanci WUM w wielkim finale

• Kinga Dziobiak, studentka kierunku lekarskiego z projektem – Repeta-botem służącym do sprawdzania wiedzy studentów i studentek lekarskiego przez tworzenie personalizowanych testów;
  • Bartosz Bunar, student kierunku lekarskiego WUM oraz biotechnologii w Kolegium MISMaP UW z projektem - LeafBody - startupem rozwijającym technologie produkcji zielonej chemioterapii, aby pomóc chorym na raka otrzymać najlepszą terapię w najniższej cenie z użyciem rośliny;
  • Belgutei Tsevegmed, student kierunku lekarskiego WUM oraz informatyki w Kolegium MISMaP UW z projektem - Flashspark – aplikacją do generowania fiszek na podstawie tekstu, PDF, zdjęcia czy nagrania;
  • oraz zdobywca nagrody specjalnej UWRC sp. z o.o Szymon Hajduk, student kierunku lekarskiego z projektem - Spermwise - aplikacją, która ma pomóc niepłodnym mężczyznom w monitorowaniu i kontrolowaniu procesu terapeutycznego.

W skład jury BraveCamp weszli: prof. Paweł Włodarski, prorektor ds. umiędzynarodowienia, promocji i rozwoju WUM; dr Michał Kurzelewski, dyrektor medyczny Pfizer Polska; Katarzyna Szczudlińska-Urban, head of technology talent services w Nordea; Krzysztof Gulda, członek zarządu UWRC sp. z o.o., dr hab., prof. UW Agnieszka Postuła, Wydział Zarządzania UW; Karolina Wilk-Tryjanowska, co-founder at see.community, platform manager at ff Venture Capital.