Rekrutacja odbywa się według zasad opisanych w obowiązującej Uchwale Rekrutacyjnej na rok akademicki 2024/2025.
Harmonogram aplikacji w Internetowej Rejestracji Kandydatów
Zdrowie publiczne I stopnia, elektroradiologia II stopnia
Ostatni dzień wyboru kierunku i wnoszenia opłaty rekrutacyjnej na studia stacjonarne I stopnia na kierunek zdrowie publiczne oraz na studia stacjonarne II stopnia na kierunek elektroradiologia to 12 września (czwartek).
13 września (piątek) nastąpi zamknięcie systemu, co oznacza, że kandydat musi mieć poprawnie wypełnioną aplikację oraz zarejestrowaną opłatę rekrutacyjną w IRK.
- Szczegółowy harmonogram aplikacji dla kierunku zdrowie publiczne I stopnia stacjonarne
- Szczegółowy harmonogram aplikacji dla kierunku elektroradiologia II stopnia stacjonarne
Dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo i zdrowie publiczne II stopnia
Aplikacja w systemie na studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne na kierunek: dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo i zdrowie publiczne rozpoczęła się we wtorek 10 września.
13 września (piątek) jest ostatnim dniem wyboru kierunku i wnoszenia opłaty rekrutacyjnej.
16 września (poniedziałek) nastąpi zamknięcie systemu, co oznacza, że kandydat musi mieć poprawnie wypełnioną aplikację oraz zarejestrowaną opłatę rekrutacyjną w IRK.
Szczegółowy harmonogram aplikacji:
- dla kierunku dietetyka studia II stopnia stacjonarne
- dla kierunku dietetyka studia II stopnia niestacjonarne
- dla kierunku pielęgniarstwo studia II stopnia stacjonarne
- dla kierunku pielęgniarstwo studia II stopnia niestacjonarne
- dla kierunku położnictwo studia II stopnia stacjonarne
- dla kierunku położnictwo studia II stopnia niestacjonarne
- dla kierunku zdrowie publiczne studia II stopnia stacjonarne
- dla kierunku zdrowie publiczne studia II stopnia niestacjonarne
Farmacja - studia jednolite magisterskie
W środę, 11 września ruszy rekrutacja uzupełniająca na studia jednolite magisterskie na kierunek farmacja.
16 września (poniedziałek) jest ostatnim dniem wyboru kierunku i wnoszenia opłaty rekrutacyjnej.
17 września (wtorek) nastąpi zamknięcie systemu, co oznacza, że kandydat musi mieć poprawnie wypełnioną aplikację oraz zarejestrowaną opłatę rekrutacyjną w IRK.
Szczegółowy harmonogram aplikacji dla studiów jednolitych magisterskich na kierunku farmacja
Dostęp do Internetowej Rejestracji Kandydatów oraz wszelkie ważne informacje dotyczące zapisów na kierunki w języku polskim, w tym te o kryteriach naboru, opłatach, potrzebnych dokumentach, znajdują się na stronie https://rekrutacja-info.wum.edu.pl
O kierunkach
Farmacja: Program studiów na farmacji podzielony jest na zajęcia z zakresu przedmiotów podstawowych oraz przedmiotów kierunkowych. Zajęcia podstawowe obejmują materiał z zakresu biologii, anatomii, chemii i matematyki, biochemii, zaś zajęcia kierunkowe dotyczą realizacji zagadnień związanych z chemią leków, farmakologią, farmakognozją, technologią postaci leku, leku pochodzenia naturalnego czy farmakoekonomiką. Połączenie tej wiedzy daje studentom solidne podstawy do studiowania profesjonalnych aspektów farmacji, takich jak opieka farmaceutyczna. Absolwenci kierunku farmacja dzięki wysoko specjalistycznej wiedzy oraz umiejętnościom zdobytym podczas studiów są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy.
Więcej o studiach
Elektroradiologia II stopnia: Studia skierowane są do absolwentów studiów I stopnia kierunku elektroradiologia lub kierunku zdrowie publiczne w specjalności elektroradiologia. Absolwenci posiadają niezbędną wiedzę z zakresu funkcjonowania narządów poddawanych diagnostyce, znają naukowe podstawy wykorzystywanej aparatury i metod diagnostycznych, potrafią je zastosować przestrzegając zasad bezpieczeństwa i ochrony radiologicznej, potrafią przygotować pacjenta i aparaturę do badań. Są przygotowani do podjęcia pracy w zakładach radiologii, radioterapii, diagnostyki izotopowej, elektrodiagnostyki w placówkach opieki zdrowotnej lub jednostkach naukowo-badawczych.
Więcej o studiach
Dietetyka II stopnia: Studia oparte są na autorskim programie, dostosowanym do standardów europejskich i zgodnym z The European Academic and Practitioner Standards for Dietetics opracowanym przez The European Federation of the Associations of Dietetitians. Absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności w zakresie: profilaktyki i leczenia chorób dietozależnych, rozpoznawania i leczenia niedożywienia związanego z chorobą oraz innych zaburzeń odżywiania. Potrafią ocenić stan odżywienia i zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze osób w różnym wieku. Wspólnie z lekarzem mogą ustalać wskazania do stosowania żywienia klinicznego z wykorzystaniem tzw. „diet przemysłowych”. Maja kompetencje do prowadzenia edukacji żywieniowej indywidualnej i grupowej oraz zarządzania placówkami prowadzącymi poradnictwo dietetyczne. Mogą także uczestniczyć w pracach zespołu terapeutycznego.
Więcej o studiach stacjonarnych; Więcej o studiach niestacjonarnych
Pielęgniarstwo II stopnia: Studia skierowane są do absolwentów studiów I stopnia kierunku pielęgniarstwo, które chcą otrzymać dodatkową wiedzę i umiejętności w zakresie zaawansowanej opieki pielęgniarskiej. Studenci zdobywają nowoczesną wiedzę medyczną i umiejętności praktyczne z zakresu pielęgniarstwa, doskonalą kwalifikacje w pracowniach symulacji, z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technik kształcenia, uczą się zarządzania pracą własną i całego zespołu. W procesie edukacji wykorzystywany jest e-learning a najzdolniejsi studenci mogą korzystać z formy tutoringu, peer-tutoringu oraz programu mentoringowego.
Więcej o studiach stacjonarnych; Więcej o studiach niestacjonarnych
Położnictwo II stopnia: Studenci zdobywają umiejętności praktyczne w pracowniach symulacji, z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technik kształcenia. W procesie edukacji wykorzystywany jest e-learning a najzdolniejsi studenci mogą korzystać z formy tutoringu, peer-tutoringu oraz programu mentoringowego. Absolwenci potrafią sprawować profesjonalną opiekę nad kobietą w fizjologicznym i patologicznym przebiegu ciąży, porodu i połogu. Mają kompetencje do opieki nad kobietą zagrożoną chorobą i chorą ginekologicznie w każdym wieku i stanie zdrowia. Mają również umiejętności do zarządzania w ochronie zdrowia jak i do prowadzenia działalności edukacyjnej i badań naukowych.
Więcej o studiach stacjonarnych; Więcej o studiach niestacjonarnych
Zdrowie publiczne I stopnia: Studia skierowane są do osób, które w przyszłości chciałaby znaleźć zatrudnienie w zakładach opieki zdrowotnej oraz instytucjach zajmujących się szeroko rozumianą ochroną i promocją zdrowia. Zdrowie publiczne jest kierunkiem międzyobszarowym, integrującym nauki medyczne, nauki o zdrowiu i nauki o kulturze fizycznej. Podczas studiów o profilu ogólnoakademickim można zdobyć wiedzę na temat prowadzenia i inicjowania działań zmierzających do zapobiegania chorobom, przedłużenia życia i promowania zdrowia. Absolwenci posiadają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk społecznych, nauk o zdrowiu oraz nauk medycznych. Rozumieją podstawowe problemy zdrowia publicznego, systemu opieki zdrowotnej oraz polityki zdrowotnej Polski, krajów Unii Europejskiej i świata.
Więcej o studiach
Zdrowie publiczne II stopnia: Zdrowie publiczne jest kierunkiem międzyobszarowym. Program studiów obejmuje przedmioty z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk społecznych. Podczas studiów, o profilu ogólnoakademickim, można zdobyć wiedzę na temat prowadzenia i inicjowania działań zmierzających do zapobiegania chorobom, przedłużenia życia i promowania zdrowia. Studia kształcą specjalistów posiadających kompetencje niezbędne do m.in. kształtowania polityki zdrowotnej, planowania, wdrożenia, monitorowania oraz oceny skuteczności działań prozdrowotnych.
Więcej o studiach stacjonarnych; Więcej o studiach niestacjonarnych
Oferta edukacyjna WUM obejmuje16 kierunków, w tym dwa prowadzone po polsku i po angielsku. W roku akademickim 2024/2025 Warszawski Uniwersytet Medyczny może przyjąć 3614 studentów.