Rozpoczyna się współpraca pomiędzy WUM i firmą Boehringer Ingelheim

Właśnie został podpisany w tej sprawie list intencyjny. W ramach współpracy zorganizowany zostanie konkurs dla studentów.

Podpisanie listu odbyło się 20 kwietnia 2023 r. w siedzibie WUM. Sygnatariuszami umowy są rektor prof. Zbigniew Gaciong oraz Michal Čuha - dyrektor generalny Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. 

Kampania „Za głosem serca”

Firma BI jest partnerem kampanii „Za głosem serca” – inicjatywy, w której organizacje pacjentów oraz eksperci nauk o zdrowiu chcą wzmacniać kompetencje zdrowotne społeczeństwa oraz podnosić świadomość na temat chorób kardiologicznych, w tym przede wszystkim niewydolności serca.
Chcąc dodatkowo wesprzeć podjętą inicjatywę firma Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. wystąpiła do WUM o możliwość wspólnego zorganizowania konkursu adresowanego do Studenckich Kół Naukowych WUM. 

Ciekawy projekt edukacyjny

W ramach współpracy WUM oraz BI powstanie projekt edukacyjny dla mieszkańców Warszawy na temat niewydolności serca.

- Studenci będą w niego zaangażowani, będą pomysłodawcami. Korzyści płynące dla nich są takie, że będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat niewydolności serca, ale też działać na rzecz mieszkańców Warszawy i zdrowia publicznego, co wpłynie na rokowania pacjentów. Tych którzy cierpią na niewydolność serca lub są nią zagrożeni - powiedział dr hab. Paweł Balsam adiunkt w I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM, który był obecny przy podpisywaniu listu intencyjnego.

Korzyści dla studentów i dla pacjentów

Dlaczego WUM podjął tę współpracę?  - Uczelnia, jak każda duża instytucja naukowa, stara się także współpracować z otoczeniem biznesowym - mówił prof. Zbigniew Gaciong. - List intencyjny, który  podpisaliśmy rozpoczyna pewien projekt edukacyjny. Korzyści odniosą wszyscy, zarówno nasi studenci i lekarze, którzy będą tę akcję prowadzić, jak i pacjenci, do których jest ona kierowana – tłumaczył rektor.
O korzyściach płynących ze współpracy mówił również Michal Čuha: -Jesteśmy zaszczyceni, podejmując współpracę z renomowaną uczelnią medyczną, co w naszej ocenie jest właściwym krokiem dla podnoszenia świadomości zdrowotnej społeczeństwa. Firma Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. od lat zapewnia pacjentom innowacyjne leki stosowane w różnych obszarach terapeutycznych, jednak wierzymy, że podstawą długiego i dobrego życia jest edukacja i profilaktyka.

Niewydolność serca obarczona jest złym rokowaniem. Tym bardziej warto  propagować wiedzę na temat zagrożenia tą chorobą.

 

W podpisaniu listu uczestniczyli również prof. Piotr Pruszczyk – prorektor ds. nauki i transferu technologii WUM, dr hab. Piotr Bienias – adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo Zatorowej WUM, natomiast z ramienia firmy Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. Sebastian Schubert - dyrektor działu Corporate Affairs oraz inni przedstawiciele tego działu.